ورود
عضویت | بازیابی رمز؟

REKAR

تاریخ : 27 خرداد 1398, 12:03 والیبال تمام شد و روسیاهی به کلاغ ماند! ...
?می‌گویند: زمستان رفت و روسیاهی به ذغال ماند، حالا چرا و به چه منظور این ضرب‌المثل تغییر ماهیت داد و به این شکل و شمایل تبدیل شد بماند، اصلا از اول هم زمستانی در کار نبود تا بخواهد بماند یا برود!، رنگ کلاغ و ذغال هم که سیاه است با این تفاوت که ذغال در دسته‌ی اشیاء قرار دارد و کلاغ در دپارتمان موجودات زنده، طبقه‌ی جانوران، واحد پرندگان جا خوش کرده است.

?والیبال لیگ ملت‌های جهان با میزبانی شهر زیبای ارومیه که از روز جمعه ۲۴ خرداد ماه آغاز شده بود با برد قاطعانه‌ی ایران در هر سه بازی به پایان رسید، در این مرحله از مسابقات که حریفان قدر قدرتی همچون روسیه، کانادا و لهستان مهمان مردمان خونگرم ارومیه‌ای بودند، شور و هیجان تماشاگران خونگرم ارومیه‌ای و برگزاری بی‌حاشیه‌ی این مسابقات در کلاس بین المللی مثال زدنی بود.

?تدبیر قابل تقدیر مدیریت ارشد استان در برنامه‌ریزی شایسته و صحیح به منظور استقبال، اسکان و جابجایی مهمانان در کنار تمهیدات لازم به منظور رفاه و آسایش مهمانان از آنجا حائز اهمیت بود که برای اولین بار بود مسابقاتی بین المللی با این کلاس در شهرستان ارومیه برگزار می‌گردید.

?شور و نشاط جوانان ورزش دوست استان پس از برد های متوالی و شیرین والیبالیست‌های کشورمان و شادی مردمی تا ساعت‌ها پس از کسب این نتایج درخشان، از حاشیه‌های ماندگار این مسابقات بود، بطوریکه شادی‌کنندگان متعلق به شخص و گروه و قومیت خاصی نبودند، در لابلای هواردارن و جمعیت یکپارچه‌ی خوشحال و خندان کوچه و خیابان، تشخیص فرهنگ های مختلف کردی، آذری، آشوری، ارمنی و ... کار آسانی بود، این بازیها علاوه بر انعکاس نمایشی زیبایی از طیف‌های مختلف رنگین کمان اقوام استان، نشان از تبلور ذات حقیقی ورزش که همانا اتحاد و همدلی و دوستی است، داشت.

?اگرچه این مرحله از میزبانی والیبال لیگ ملت‌های جهان با همه‌ی زیبایی هایی که داشت تمام شد و با وجود تمامی جذابیت و حواشی ماندگار و خاطرات خوبی که این مسابقات در ارومیه بر جای گذاشت، عده‌ای قلیل از افرادی ناآگاه که متاسفانه سالهاست در استان به عروسک خیمه شب بازی تبدیل شده اند از همان ابتدای مسابقات بر طبل تفرقه و ناسازگاری کوبیدند که بزرگترین دستاویزشان سیستم فروش بلیط بود.

?بهترین راهکار به منظور توزیع متوازن و عادلانه‌ی ۶۰۰۰ صندلی ورزشگاه در برابر تقاضای بیش از ۲۵۰ هزار علاقمندان دیدن این بازیها از نزدیک، که سعید معروف کاپیتان تیم ملی والبال کشورمان نیز به آن اشاره کرد، تدبیر فروش اینترنتی بود که فدراسیون والیبال به نحو احسن و با کم ترین انحراف از معیار از زیر بار آن درآمد.

?ساختن حاشیه‌های سخیف فتوشاپی و جعلی از پارتی‌بازی مسئولان استان در ارائه‌ی بلیط به قوم و خویش و نزدیکان نیز برای قوم جهود نان و آب نشد، بطوریکه در این دوره جایگاه ویژه‌ی مسئولین که در هیچ کجای دنیا جزوی برنامه‌ی بلیط فروشی نیست، با کمترین ازدحام مسئولین مواجه گشت و حتی در مرحله‌ای قسمتی از آن به بانوان اختصاص پیدا کرد.

?تمهید اندیشی نمایش زنده مسابقات از گیرنده‌های تلویزیونی امکان عمومی و استقبال بی‌نظیر مردمی از این شیوه‌ی نمایش نیز از برنامه‌ریزی‌های خوب مسئولین بود که نشان داد وقتی پای آبرو و حیثیت یک شهر در میان باشد همه پای کار هستند، حتی غیر ورزشی‌ها هم به فراخور توانایی برای برگزاری شکوهمند این مسابقات زحمت کشیدند.

?این رقابت تمام هم شد و برنده و بازنده‌ها مشخص شدند، برنده‌ی اصلی این مسابقات مردمان خونگرم استان آذربایجان غربی و بالاخص ارومیه‌ای ها بودند که با حمایت از تیم ملی و اخلاق مداری و صبر و تحمل برای کشورشان آبروداری کردند، متولیان برگزاری این مسابقات از مدیریت ارشد استان الی آخر برندگان دیگر این مسابقات بودند که با برنامه‌ریزی و سازماندهی شایسته، تصویری روشن از استان ارائه دادند، تیم‌های میزبان و مهمان و بازیکنان و کادر فنی و پشتیبانی آنها نیز برندگان دیگری بودند که آنروی جوانمردی و پهلوانی سکه ورزش را به نمایش گذاشتند.


?اما بازندگان این مسابقات همان عده‌ی معلوم الحالی هستند که پس از ۴ دهه از عمر انقلاب که با اهدای شهیدان و جانبازان و خون و چشم و گوش و دست و پای این ملت نجیب گذشت، بر طبل تفرقه می‌کوبند، کسانی که مبارزه با فساد نانشان را آجر کرده است و با دیدن شادمانی و یکپارچگی و اتحاد مردم، قهر می‌شوند و تحصن می‌کنند و با سیاه نمایی و نفرت پراکنی سعی در زیر سوال بردن نظام دارند، بزدلانی که زیر هیبت سایه‌ی پرچم سه رنگ و مقتدر ایران اسلامی جرأت برداشتن نقاب و هویت اصلی‌شان را ندارند.
ماردین سیداحمدی

بازدید: 274 موضوع: ورزشی نظرات: 0 نویسنده : ریکار
نظرات: 0
کاربر گرامی، برای ارسال نظر در سایت عضو شوید.