ورود
عضویت | بازیابی رمز؟

REKAR

تاریخ : 20 آبان 1398, 20:44 خداحافظی تلخ آقای دکتر! ...

به قلم: محمد صادق احمدزاده

چند روز پیش، در راستای پاسداشت فضای نقد، احترام به افکار عمومی در شهرستان پیرانشهر، مطلع کردن اکیپ مستقر سازمان بازرسی استان آذربایجان غربی در شهرداری پیرانشهر از یک خواست عمومی مبنی بر بررسی وضعیت وخیم درمانگاه شبانه روزی خصوصی آریان و پاسخ درخور به فراخوان عمومی ریاست محترم قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران برای ایفای حقوق شهروندان، یادداشتی تحت عنوان "روپوش سفید طبابت یا قبای پر زرق و برق سیاست؛ حکایت دکتر خضری و رسول سیاستمدار!" را نوشتم و برای استحضار عموم به کانال های تلگرامی فعال در شهرستان پیرانشهر فرستادم

اعضای محترم شورای اسلامی شهر و شهردار گرامی پیرانشهر پیام یادداشت را دریافت کردند و بدون فوت وقت اقدام به انتشار آگهی مزایده مکان درمانگاه کنونی آریان نمودند که اگرچه بعضی مفاد و شرایط شرکت در مزایده مذکور جای بررسی بیشتر دارد اما درکل این اقدام شورا و شهردار جای تقدیر است. در این بین دکتر رسول خضری نیز واکنش عجولانه و شتاب زدەی خود را با انتشار پیامی صوتی و تصویری از طریق کانال تلگرامی خویش نشان داد که جای تامل بسیار است و پرسش هایی را در ذهن این جانب و شهروندان عزیز ایجاد کرده است. به همین خاطر لازم و ضروری دانستم به چند مورد بپردازم.

۱- رسول خضری ادعا می کند که در این هشت ساله دوران نمایندگی اش، بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان از جیب مبارک خویش برای سرپا نگاه داشتن درمانگاه آریان هزینه کرده است!! هزینه کرد این مبلغ نسبتا زیاد از طرف ایشان مبهم و مشکوک است پس بهتر آن بود که درخصوص این فقره به صورت شفاف تر با شهروندان سخن می گفت و گزارش آن به شورای اسلامی و شهرداری پیرانشهر را به صورت سرگشاده منتشر می کرد!!؟

۲- دکتر رسول خضری می فرمایند که درمانگاه آریان در مدت این پانزده سال خدمات غیر انتفاعی به شهروندان پیرانشهر ارایه کرده است فارغ از خدمات قابل دفاع سال های اولیه شروع بکار درمانگاه مذکور، بهتر آن بود که اولا معنی غیرانتفاعی را از لغت نامه دهخدا جستجو می کردند و ثانیا تشریح می فرمودند که آیا ویزیت آن کشاورز عزیز و گرامی مورد اشاره در یادداشت "روپوش سفید طبابت یا قبای پر زرق و برق سیاست؛ حکایت دکتر خضری و رسول سیاستمدار!" نیز در دایره غیرانتفاعی مدنظر آقای خضری معنی می شود یا نه!!؟?

۳- دکتر خضری در بخشی دیگر از پیام مشمئزکننده خود می گوید که قدرت پرداخت اجاره ماهیانه برابر قیمت پایه در آگهی مزایده (۱۶۵۰۰۰۰۰) را ندارد چراکه حقوق ناچیز(!) ایشان در کسوت نمایندگی ((حداقل ۲۸۰۰۰۰۰۰ یا بیست و هشت میلیون تومان بدون این و آن(!) در ماه)) را ندارد و قیمت تعیین شده توسط هیات کارشناسان رسمی دادگستری را غیرمتعارف می داند! البته اولا اینکه می فرمایند قدرت پرداخت اجاره ماهیانه مورد درخواست شهرداری را ندارد، یک شوخی مضحک با افکار عمومی است و با درآمدهای بالای درمانگاه که ماهانه از سوی یکی از کارکنان آنجا طی فیش های مشخص از پزشکان، داروخانه، سونوگرافی، تزریقات و پانسمان و دیگر عزیزان خدمت دهنده به شهروندان جمع آوری شده و به حساب بانکی مدیر درمانگاه که از اهل بیت ایشان می باشند، واریز می شود اصلا و ابدا همخوانی ندارد! درآمدهای بسیار بالای وی در پایتخت و زندگی لاکچری ایشان هم بماند که جزو احوال شخصیه آقای خضری بوده و به این یادداشت ربطی ندارد!!؟ ثانیا لازم است که به  آقای دکتر رسول خضری یادآوری کنم، قیمت تعیین شده از سوی هیات کارشناسی غیرمتعارف نیست بلکه عادت شما به مفت خوری از این درمانگاهی که با قیمت مفت و ناچیز در این چند ساله تصاحب کرده بودید، غیرمتعارف بوده و است! چرا شجاعت به خرج نمی دهید و به افکار عمومی نمی گویید که در این پانزده ساله، اجاره ماهانه درمانگاه از ۲۰۰ هزار و ۳۰۰ هزار و ۴۰۰ هزار بیشتر نبوده و هیچ وقت هم به یک میلیون تومان نرسید!!؟ بله درست می فرمایید
 ۱۶۵۰۰۰۰۰ - ۴۰۰۰۰۰ = ۱۶۱۰۰۰۰۰
بله بسیار بسیار غیرمتعارف است البته برای جناب عالی نه یک کارگر شریف خدماتی شهرداری!!؟
باید هم غیرمتعارف باشد جناب دکتر! وقتی که بنابر اصرار شورا و شهردار مجبور به عقد قرارداد جداگانه برای ساختمان دفتر ارتباطات مردمی خودتان واقع در حیاط ساختمان درمانگاه آریان شدید، مبلغ قرارداد چند شد؟؟ چرا جسارت ندارید به مردم بگویید که فقط با ۱۷۰ هزار تومان در آنجا نشسته اید فقط و فقط یکصد و هفتاد هزار تومان!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟

۴- در جایی دیگر می فرمایند که درمانگاه آریان برای همیشه برپا خواهد بود؛ بله این آرزوی همه شهروندان پیرانشهری است که این درمانگاه و دیگر اماکن درمانی به ویژه بیمارستان درحال احداث شهرستان، وجود داشته باشند و خدمات خود را به شهروندان نجیب پیرانشهری ارزنده بدارند اگرچه در عدم شرکت ایشان در مزایده و ادامه کار درمانگاه آریان در آینده و در مکان دیگری، جای شک و گمان است اما بهتر بود که توضیح می دادند چرا در این چند سال به مکان اصلی خود در خیابان ۳۲ متری منتقل نشده است!!؟

۵- در خاتمه تقاضا می کنند که شورای اسلامی و شهرداری مدت زمانی را به ایشان فرصت بدهند تا درمانگاه را به مکان دیگری منتقل کنند اما این خواست او اصلا و ابدا پذیرفته نیست چون دکتر رسول زرنگ، می خواهند پروسه انتقال را تا ۲ اسفند ماه سال جاری و یا به عبارت بهتر تا برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به درازا بکشانند و از این ملک بیت المال برای مقاصد تبلیغات انتخاباتی خود بهره ببرند! پس نیکو آن است که بعد از انتشار این یادداشت، دست بکار شده و امورات انتقال درمانگاه علی الخصوص دفتر ارتباطات مردمی خود به مکانی دیگر را فی الفور به سرانجام برسانند!!؟

دکتر رسول خضری علی رغم میل باطنی خود، دست ها را در برابر خواست همگانی بالا گرفت و تسلیم شد و با درمانگاه آریان خداحافظی کرد؛ بدون شک این خداحافظی سرآغاز خداحافظی همیشگی ایشان با پیرانشهر و نمایندگی مجلس خواهد بود! البته صاحب این قلم به دکتر رسول سفارش می کند وارد کارزار انتخابات آتی مجلس شود، به پرسش های بی شمار دیگر پاسخ دهد، مزه تلخ تر شکست را بچشد و آنگاه آهنگ خداحافظی نهایی را زمزمه کند!

محمد صادق احمدزاده
بازدید: 149 موضوع: جامعه / سلامت نظرات: 0 نویسنده : ریکار
نظرات: 0
کاربر گرامی، برای ارسال نظر در سایت عضو شوید.