ورود
عضویت | بازیابی رمز؟

REKAR

تاریخ : 20 آبان 1398, 20:32 روپوش سفید طبابت یا قبای پر زرق و برق سیاست؛ حکایت دکتر خضری و رسول سیاستمدار! ...


به قلم: محمد صادق احمدزاده

نامه حوزه دفتر رییس محترم قوه قضاییه مبنی بر ارسال اسناد تخلفات بعضی از مسوولین اعم از نماینده مجلس به دفتر ریاست قوه و خبر استقرار تیم سازمان بازرسی استان آذربایجان غربی در شهرداری پیرانشهر، راقم این سطور را بر آن داشت که درخصوص حکایت مرموز و ‌پر از ابهام درمانگاه شبانه روزی خصوصی آریان به چند نکته اشاره ای داشته باشم و افکار عمومی و بازرسان محترم سازمان بازرسی مقیم در شهرداری را در جریان پرسش هایی که تاکنون بی پاسخ مانده اند قرار دهم.

در دهه هشتاد شمسی، دکتر رسول خضری پزشک بومی پیرانشهر بعد از شکست سیاسی در انتخابات مجلس ششم و فعالیت های اقتصادی ضررده در بخش معادن سنگ، ساختمانی را در محوطه شهرداری پیرانشهر با موافقت شورای اسلامی شهر و شهردار وقت تصاحب و درمانگاه شبانه روزی خصوصی آریان را در آن راه اندازی کرد. وضعیت نامناسب اماکن درمانی در شهرستان، عدم امکان پاسخگویی بیمارستان قدیمی شهر به درخواست های مردم، افزایش بیش از حد متعارف جمعیت شهر پیرانشهر و ... باعث شد که عجله ای در کار بیاید و نحوه این واگذاری آنطور که باید و شاید مورد دقت قرار نگیرد؛ اتفاقا درمانگاه آریان بخش زیادی از اهداف تاسیس خودش را به خوبی محقق کرد و رضایت شهروندان پیرانشهری را به همراه داشت و این امر باعث ‌شد که تا مدتهای مدیدی قضیه قرارداد درمانگاه و حقوق بیت المال مسکوت بماند!

کم کم درمانگاه آریان در اذهان شهروندان به درمانگاه دکتر خضری تغییر نام یافت و‌ روز به روز بر وجه اجتماعی آن افزوده شد تا اینکه در اسفند ماه ۱۳۹۰ سکوی پرتاب دکتر رسول خضری به مجلس شورای اسلامی قرار گرفت. طبیب پیرانشهری روپوش سفید طبابت را از تن بیرون کرد و قبای پر زرق و برق سیاست را بر تن نمود اگرچه همیشه این قبا بر تن او گشاد بودی! در این یادداشت کوتاه قصد بررسی عملکرد ضعیف و ناکارآمدی رسول خضری در دو دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی را ندارم بلکه صرفا به حکایت پر از ابهام درمانگاه آریان می پردازم و پرسش هایی درخصوص نحوه واگذاری بیت المال به دکتر خضری، شیوه قرارداد اجاره، چگونگی تمدید قرارداد، مبلغ اجاره ماهانه و دیگر حقوق عمومی پایمال شده را در حوزه عمومی مطرح می کنم.

۱- چرا دکتر رسول خضری بعد از پیروزی در انتخابات اسفند ماه ۱۳۹۰ و نقل مکان به طهران، نسبت به فسخ قرارداد درمانگاه شبانه روزی با شهرداری پیرانشهر اقدام نکرد تا به پزشکان مجرب دیگری واگذار شود؟؟! شایان ذکر است که رسول خضری در دو سال اول دوره اول نمایندگی خود فاقد دفتر ارتباطات مردمی مستقل بود و موکلان خود را در اتاق کار طبابت خود در درمانگاه آریان ملاقات می نمود که حکایت های صفوف موکلان در یک سو و بیماران در سوی دیگر جالب و شنیدنی و در حین حال پر از تاسف است؛ از باب مزاح هم که شده به یک مورد آن اشاره می کنم:
یک نفر کشاورز شریف و محترم یکی از روستاهای بخش لاجان برای عرض شکایت از اداره منابع طبیعی به درمانگاه تشریف می برند و با مشاهده جمع انبوه درخواست کنندگان ملاقات با آقای دکتر، به اجبار اقدام به خرید قبض ویزیت کرده و به حضور حضرت نماینده مشرف می شوند؛ هنوز سفره دل باز نکرده که مصیبت را بازگو نماید و از ظلم رواداشته شده سخنی بگوید، دکتر رسول می فرمایند آستینت را بالا بزن تا فشار خونت را بگیرم!??

۲- چرا قرارداد درمانگاه فی مابین دکتر رسول خضری با شهرداری پیرانشهر برای تنویر افکار عمومی منتشر نمی شوند؟؟! شایان ذکر است که چندین سال قرارداد درمانگاه تمدید نشده است؟؟!

۳- چرا شورای اسلامی شهر و شهرداری پیرانشهر در این دهه گذشته درخصوص ابهامات قرارداد درمانگاه و بدهی های معوق تاکنون سکوت کرده اند؟؟! آیا موانعی برای بازپس گیری این مکان و به مزایده گذاشتن آن وجود داشته است که شهروندان از آن اطلاع ندارند!؟؟

۴- شواهد حاکی از آن است که آقای دکتر رسول خضری در سنوات گذشته، درمانگاه آریان را با مبلغ اجاره ماهیانه بسیار بسیار ناچیز در اختیار داشته است و این در حالیست که این ملک ارزشمند می توانست به قیمت های بسیار بسیار بیشتری اجاره داده شود و از محل اجاره آن دردی از دردهای مدیریت شهری درمان گردد برای مثال: حقوق ماهانه چند نفر کارگر نجیب و شریف خدماتی را زودتر پرداخت کرد یا اینکه از آن محل برای واحد تاکسیرانی استفاده نمود و شهرداری در سال های گذشته مجبور به اجاره مکان برای تاکسیرانی نشود! اما چرا این مهم صورت نپذیرفته است؟؟!

۵- به گفتەی منابع مطلع، دکتر خضری در این مدت هشت سالەی دوران نمایندگی که در پیرانشهر سکونت دائم نداشته اند، نسبت به اجاره بخش های مختلف درمانگاه اعم از داروخانه، مطب پزشکان، سونوگرافی و تزریقات و پانسمان با قیمت های چند برابر اجاره نامه اش با شهرداری، به افراد ثالث اقدام کرده است! اگر این مورد صحت داشته باشد جای تاسف فراوان دارد که چرا دکتر رسول خضری علی رغم حقوق بالای نمایندگی مجلس، به این درمانگاه پزشکی به چشم یک بنگاه اقتصادی سودآور نگریسته است؟؟!

۶- به نقل از منابعی موثق در شورای اسلامی شهر، آقای دکتر رسول خضری در این چند سال گذشته نسبت به پرداخت منظم و سر وقت اجاره بهای ناچیز درمانگاه به شهرداری خودداری کرده است! پرسش این است که آیا رسول سیاستمدار که درکش از سیاست بسیار منفعت طلبانه و خودخواهانه است، قدرت مالی پرداخت اجاره ناچیز ماهانه درمانگاه را نداشته است یا اینکه از قدرت سیاسی نمایندگی سوءاستفاده کرده است!؟؟

کما آنکه در یادداشت های قبلی هم خدمت آقای نماینده تذکر داده ام، باز هم تکرار می کنم که این پرسش ها در دوران تبلیغات انتخاباتی سه ماه آتی، تکثیر شده و گوش های نازنین ایشان را خواهند نواخت!
بازدید: 245 موضوع: جامعه / سلامت نظرات: 0 نویسنده : ریکار
نظرات: 0
کاربر گرامی، برای ارسال نظر در سایت عضو شوید.