ورود
عضویت | بازیابی رمز؟

REKAR

تاریخ : 24 تیر 1398, 21:09 وقوع 5 مورد کودک ‌آزاری در آذربایجان‌غربی ...
مهرداد مطلبی در نشست خبری با بیان اینکه پنج مورد کودک آزاری در سطح استان طی سال جاری تاکنون به وقوع پیوسته است، اظهار کرد: این اتفاقات ناگوار در شهرستان‌های ارومیه، مهاباد و بوکان به وقوع پیوسته که پس از دریافت گزارشات مردمی و مداخله بهزیستی، کودکان برای ارائه خدمات لازم به مراکز نگهداری زیرنظر بهزیستی منتقل شدند.
وی افزود: چهار نفر از این کودکان پس از ارائه خدمات لازم و انجام مراحل قانونی و قضائی به بستگان و یا اجداد پدری سپرده شدند و یک نفر نیز فعلا در مراکز نگهداری کودکان بدسرپرست بهزیستی نگهداری می‌شود.
  معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی آذربایجان‌غربی خاطر نشان کرد: در سال گذشته نیز 9 نفر از کودکان در استان مورد عمل کودک آزاری قرار گرفته بودند که با مداخله بهزیستی روبرو شد.
  وی همچنین با اشاره به واگذاری حضانت کودکان بی‌سرپرست استان نیز گفت: در سال گذشته 29 نفر از کودکان بی‌سرپرست با انجام مراحل قانونی به بستگان متقضای حضانت سپرده شدند و امسال نیز تاکنون حضانت چهار نفر از این کودکان به بستگان واگذار شده و اقدامات قانونی برای واگذاری حضانت چهار نفر دیگر به بستگان در دستور کار قرار دارد.
  مطلبی با بیان اینکه در سال گذشته 249 نفر از کودکان کار خیابانی نیز خدمات لازم را از بهزیستی دریافت کرده‌اند، اضافه کرد: بهزیستی امسال تاکنون برای 49 نفر از کودکان کار خیابانی خدمات لازم را ارائه کرده است تا در دامن آسیب‌های اجتماعی گرفتار نشوند.
  وی همچنین با اشاره به زنان خشونت دیده استان نیز گفت: در سال گذشته 147 نفر از زنان خشونت دیده از خانه‌های امن بهزیستی خدمات لازم را دریافت کرده و سپس به دامن خانواده خود بازگشتند و امسال نیز تاکنون به 28 نفر در این زمینه خدمات لازم ارائه شده است.
خبر گزاری فارس
بازدید: 73 موضوع: جامعه نظرات: 0 نویسنده : ریکار
نظرات: 0
کاربر گرامی، برای ارسال نظر در سایت عضو شوید.