ورود
عضویت | بازیابی رمز؟

REKAR

تاریخ : 16 تیر 1398, 18:26 عامل انتشار تصاویر زنان مهابادی دستگیر شد ...

سرهنگ رضا ظهوریان در گفت‌وگو با خبرنگار اظهار داشت: چندین نفر از شهروندان مهابادی به دلیل با انتشار تصاویر شخصی آن ها در شبکه‌های اجتماعی شکایت کرده بودند.

 وی افزود: این فرد که تصاویر تعدادی از زنان را از پروفایل آنها در شبکه‌های اجتماعی ذخیره کرده بود با اقدام به تهدید از این افراد کلاهبرداری می کرد.

 فرمانده نیروی انتظامی مهاباد گفت: پس از یک سری عملیات سایبری و فنی متهم در مهاباد دستگیر و پرونده به مراجع قضایی ارسال و قرار قانونی صادر شد.

وی به شهروندان توصیه کرد به هیچ عنوان تصاویر شخصی و خانوادگی که می تواند موجب سوء استفاده بعضی از افراد شود در شبکه های اجتماعی به ویژه تلگرام و اینستاگرام منتشر نکنند.

دستگیری ۲ سارق اینترنتی در مهاباد

 سرهنگ ظهیریان افزود: چندین نفر از شهروندان مهابادی با برداشت غیرمجاز از حسابهای بانکی روبرو شده بودند، بنابراین این موضوع در دستور کار پلیس فتای شهرستان مهاباد قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از عملیات سایبری و فنی دو نفر متهم در سطح شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.

 وی با بیان اینکه متهمان با ایجاد انواع صفحات و طراحی درگاه های جعلی اقدام به کلاهبرداری می کردند گفت: متهمان به این وسیله ۲۰۰ میلیون تومان از حساب 9 نفر برداشت کرده بودند که در نهایت به همراه پرونده به دادسرا معرفی و قرار قانونی برای آن دو صادر شد.

ظهیریان در پایان توصیه کرد؛ شهروندان در هنگام خرید های اینترنتی از سایت ها و کانال های معتبر خریداری و از خرید نرم افزارهایی همچون ماهواره جیبی و یا صیغه یاب خودداری کنند.

کردپرس
بازدید: 211 موضوع: جامعه نظرات: 0 نویسنده : ریکار
نظرات: 0
کاربر گرامی، برای ارسال نظر در سایت عضو شوید.