ورود
عضویت | بازیابی رمز؟

REKAR

تاریخ : 21 خرداد 1398, 11:57 حاشیه های نمایشگاه عکس همکاری‌های سازمان ملل و ایران در مهاباد ...
نمایشگاه عکس و اسناد همکاری‌های سازمان ملل متحد و ایران در ۷۳ سال گذشته روز دوشنبه با مشارکت مرکز اطلاع رسانی سازمان ملل متحد در تهران و سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی و با حضور رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) آذربایجان غربی، فرماندار مهاباد، مسؤولان دستگاه‌های اجرایی، فعالان مدنی و هنرمندان این شهرستان برپا شد.
 
یکی از حاشیه‌های زیبای آئین گشایش این نمایشگاه، حضور «سید محمدکاظم قاضی مکری» کهنسال ترین دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد بود؛ وی که متولد سال ۱۳۱۰ است در سال ۱۳۵۳ از ناحیه ۲ آموزش و پرورش تبریز بازنشسته و در سن ۸۲ سالگی در مقطع کارشناسی حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد پذیرش شده بود و خبرگزاری ایرنا خبری از وی با عنوان کهنسال ترین دانشجوی ایران منتشر کرده بود.
 
وی هنگام بازدید از نمایشگاه نیز با یادآوری بسیاری از وقایع تاریخی و عکس‌های نمایشگاه خاطره‌هایی از زندگی خود را در آن دوران تعریف می‌کرد که با استقبال و واکنش بازدیدکنندگان روبرو بود.
** لغو پرواز رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد به ارومیه
 
یکی دیگر از حاشیه‌های آئین افتتاح این نمایشگاه لغو پرواز ساعت ۱۷ روز یکشنبه شرکت هواپیمایی «آتا» از فرودگاه تهران به ارومیه بود که باعث لغو سفر ماریا دوتسنکو» رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران به مهاباد شد.
 
«ماریا دوتسنکو» در پیامی ضمن ابراز ناراحتی از عدم حضورش در آئین افتتاح این نمایشگاه از مسؤولان این شهرستان برای برپایی نمایشگاه قدردانی کرد و همکاری و تعامل بیشتر در راستای تفاهم نامه‌های دوجانبه را خواستار شد.
 
ترجمه فارسی پیام «ماریا دوتسنکو» توسط «منوچهر صمدی» رئیس خبرگزاری ایرنا دفتر مهاباد در این آئین قرائت شد.
 

** انتشار خبر نمایشگاه توسط فرماندار مهاباد
 
پس از افتتاح نمایشگاه «ایرج شجاعی» فرماندار ویژه شهرستان مهاباد در اقدامی نمادین خبر آماده انتشار مربوط به این رویداد فرهنگی را با حضور و راهنمایی رییس مرکز ایرنا در آذربایجان غربی منتشر کرد.
 
انتشار این خبر توسط فرماندار مهاباد با ابراز شادمانی و شادی خاص حاضران همراه بود و شجاعی تاکید کرد: خبرگزاری ایرنا، در انتشار اخبار ضمن رعایت دقت و صحت، از سرعت خوبی برخوردار است و همین امر باعث شده که این خبرگزاری به یکی از تاثیرگذارترین مرجع خبری در منطقه تبدیل شود.
 
فرماندار مهاباد پس از انتشار خبر، جست و جوی آن در صفحه خبرگزاری ایرنای آذربایجان غربی را خواستار شد که با توجه بروز شدن سایت ایرنا، آنلاین شدن سریع خبر مایه تعجب حاضران شد.
 

 ** استقبال خوب مسئولان و سازمان های مردم نهاد
 
مسئولان محلی و سازمان های مردم نهاد از هر قشری در نخستین روز از برپایی این نمایشگاه در تالار وحدت شهرداری این شهر حضور یافتند و با دقت از عکس ها و اسناد موجود در این نمایشگاه بازدید کردند.
نمایشگاه عکس و اسناد همکاری‌های سازمان ملل متحد و ایران با هدف اطلاع رسانی درباره حضور و همکاری ایران به عنوان کشوری دوستدار صلح در سازمان‌های بین المللی از زمان تأسیس جامعه ملل و سازمان ملل متحد برپا شده است.
 
در این نمایشگاه ۵۵ قطعه عکس و سند تاریخی از حضور شخصیت‌های برجسته ایران در رویدادهای سازمان ملل متحد، سفر هفت دبیرکل این سازمان به ایران و گزیده‌ای از طرح‌های اجرا شده توسط سازمان ملل در ایران به مدت یک هفته در معرض بازدید عموم قرار دارد.
 مجموعه عکس‌ها و اسنادی که برای این نمایشگاه انتخاب شده مربوط به آرشیو مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، مرکز اسناد و تاریخ دیپلماسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و مؤسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران است و این نمایشگاه بنا بر تفاهم‌نامه منعقد شده بین خبرگزاری جمهوری اسلامی و مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در استان‌های مختلف برپا شده است.
 
این نمایشگاه به همت و همکاری دفتر سازمان ملل متحد در ایران، فرمانداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری و شورای اسلامی شهر و خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر مهاباد برگزار می‌شود و می‌تواند برای پژوهشگران علاقه مند به علوم سیاسی، روابط و حقوق بین الملل، اساتید و دانشجویان مفید واقع شود.
 
این نمایشگاه تا ۲۴ خرداد ماه هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۲ و ۱۷ تا ۲۰ عصر برای بازدید علاقه مندان دایر خواهد بود.
ایرنا
بازدید: 54 موضوع: جامعه نظرات: 0 نویسنده : ریکار
نظرات: 0
کاربر گرامی، برای ارسال نظر در سایت عضو شوید.