ورود
عضویت | بازیابی رمز؟

REKAR

تاریخ : 21 آبان 1397, 17:42 پشت پرده تصمیمگیریهای اخیر درباره مقبره الشعرا ...

 اختصاصی ریکار/ پشت پرده تصمیمگیریهای اخیر درباره مقبره الشعرا


یک از دست اندرکاران مقبره الشعرای مهاباد که نخواست نامش فاش شود، از پشت پرده تصمیمات اخیر این هیات پرده برداشت.


به گفته ی این منبع، فشار بستگان متوفیان نقش عمده ای در تصمیمات هیات امنا ایفا میکند و در مواردی به تکرار رای گیری و تحقق خواسته ی آن ها منجر می شود. وی با اشاره به دو مورد اخیر گفت، در مورد اول خانواده متوفی هیچ فشاری بر هیات امنا وارد نکردند، اما در آخرین مورد،  حجم وحشتناک فشارها، هیات امنا را وادار به تکرار رای گیری کرد. این منبع با ابراز تاسف نسبت به این فشارها اظهار داشت،چنین رفتارهایی، ماهیت شهری مهاباد را زیر سوال برده و بیانگر احیای عصر طایفه گری و عشایر است.

این منبع تاکید کرد که در اصل، هیات امنای فعلی متولی قطعه هنرمندان هستند اما عملا به متولی مقبره الشعرا تبدیل شده ند، بنابراین تصمیمات آنها فارغ از فشارهای بستگان متوفیان، ممکن است فاقد اعتبار کافی باشد، هر چند که هیات امنای قطعه هنرمندان، به اجبار در این موقعیت قرار گرفته است.

این منبع تصریح کرد که وضعیت فعلی، بدون شک محصول تصمیم عجیب و غریب شهرداری مهاباد است که با نادیده گرفتن تصمیم هیات امنای قطعه هنرمندان و هیات امنای مستعفی مقبره الشعرا، دستور دفن صادر کرد. این اقدام با لابیگری یکی از بستگان ایشان صورت گرفت.

این منبع، با انتقاد از هیات امنای سابق مقبره الشعرا گفت، آنها در حالی که استعفا داده اند و حاضر به قبول مسئولیت نیستند، تقریبا در هر موردی در تصمیم گیریها دخالت میکنند.
بازدید: 587 موضوع: جامعه / شعر و ادب / شهر نگار نظرات: 0 نویسنده : ریکار
نظرات: 0
کاربر گرامی، برای ارسال نظر در سایت عضو شوید.