ورود
عضویت | بازیابی رمز؟

REKAR

تاریخ : 4 بهمن 1397, 13:56 بیانیه تعدادی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی مهاباد در جواب نوشتار انجمن علمی عمران ...

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم / موجیم که آسودگی ما عدم ماست

بينندگان و مخاطبان بزرگوار سايت ريكار براساس توهم زايى و يك سرى فرافكنى هاى اخير ما تعدادى از دانشجويان نكاتى را به صرف دفاع از حق بيان كنيم:
در ابتدا خطاب به دانشجويان انجمن مهندسى عمران عرض كنيم كه كاش براساس برادرى دينى و اسلامى با حسن ظن يادداشت هاى دانشجوى دردآشنا و بزرگوار آقاى سوران محمودپور را مى خوانديد تا اينگونه عجولانه با سوء ظن نمى نوشتيد و دچار تهمت و برچسب نمى شديد.
١. انتقاد حق ابتدايى و مسلم هر شخصى است. اينكه كسي منتقد مى شود نشان از دلسوزى و غمخوارى اش نسبت به ان شي، انسان و محيط و مكان است. جناب آقاى محمودپور هميشه داعيه دار نقد بوده و در انتقاداتش راهكار و پيشنهادهايى مطرح مى كند كه اين خود دليلى روا بر مسئله است. دانشگاه يك خانواده است و اگر دانشجوهايش دردها را نشناسند و به پزشك نگويند چه كسى بگويد؟! 
٢. هرچند مهندس محمودپور براى بيشتر دانشجويان و دانشگاه و مدير و معاون و اساتيد دانشگاه آزاد مهاباد و استان ثابت شده است و متعلق فقط به رشته عمران نيست. عمل و رزمه ايشان در احيا و مديريت انجمن عمران ، احيا و فعال نمودن انجمن ساير رشته ها ، فعاليت هاى سياسى ، اجتماعى ، فرهنگى و محيط زيستى ايشان در دانشگاه و خارج از دانشگاه را الگوى واقعى قرار داده و او بود با خستگى ناپذيرى و شجاعت در عمل و صراحت در كلامش محيط بسته دانشگاه آزاد مهاباد را به جنب و جوش انداخت. فعاليت اين شخص نمونه ى بارز يك دانشجوى سرآمد دارد.
جالب است كه شماها ابر جايى تكيه داده ايد و از جايى بيانيه صادر مى كنيد كه اين شخص آنرا احيا نمود و به نماد دانشگاه تبديل كرد.
چهار بار دو نوشته اخير او را خوانديم اما غير از دفاع از حقوق همه دانشجويان مسئله اى شخصي بيان نكرده اند و در عمل هم هميشه راهنماى دانشجويان بوده اند در اوقات ادارى و غيرادارى و بعضي وقتها صبح زود و اواخر شب جواب تماس و با راهنمايي كامل باسخگو بوده هرچند مثل ما دانشجو بوده و در بيشتر مواقع حضورى دانشجويان را همراهى ميكرد تا مشكل حل شود.
٣. براى ما بحث برانگيز است كه دانشگاهى كه خود روابط عمومى و رييس و معاون دارد ولى انجمنى از يك دانشكده دانشگاه با ادبياتى دور از شأن دانشگاه و اطلاعاتى پايين خود را وكيل و وصى دانشگاه و دانشجويان قرار دهد و جوابيه صادر كند. ادب مرد به ز دولت اوست و 
دانشجويان عزيز با طناب پوسيده كسى به چاه نرويد.
٤.انجمن محترم! قضيه ى بازرسى ورودى حوزه امتحانى كاملا روشن است كه بحث بدهى شهريه مطرح مى باشد. همچنانكه مسولان دانشگاه نيز بدان اشاره كرده اند. ولى اسمان ريسمان بافتن شما دليلش چيست؟! حال نميدانيم حرف شما را باور كنيم يا مسولان دانشگاه را ؟! بقول دوستان دم خروس را باور كنيم يا قسم حضرت عباس را ؟!
به شما پيشنهاد مى شود بجاى گسيل از شرح وظايف، برروى رشته تخصصي تان متمركز شويد و علت يابي نماييد چرا ورودى هاى امسال رشته عمران بشدت پايين امده و به حداقل ممكن رسيده است  اين كار مى تواند بهترين كمك ما و شما براى دانشگاه باشد
٥. صرفا جهت اطلاع! تعدادى از همكلاسى هايمان كه در خوابگاه حضور دارند مى گفتند كه به ما گفته اند كه بايد علاوه بر بدهى شهريه بايد بدهى اجازه خوابگاه را هم پرداخت كنيد انوقت كارت ورود به جلسه صادر مى شود.
٦.بايد بدانيد كه در دنياى امروز مسائل بين رشته اى حل نمى شوند و در بين چند رشته سرنخ پيدا مى كنند تا چاره يابى شود اتحاديه انجمن هاى علمى نيز يكى از اين مواردست كه تبادل و ارتباط رشته ها با هم را بيشتر كند بعنوان مثال نقش تهويه و نور و رنگ در ارامش ساكنينش كه بين عمران و معمارى و روانشناسى است. يا مديريت بحران شهرى كه چندين رشته عمران و معمارى و پرستارى و مامايى و بهداشت و حسابدار و..... را دربرميگيرد. آيا اين اتحاديه ها نمى توانند موفق باشند ؟! اكثر دانشگاهها دارند ولى ما نداريم!
٧. در اين مدتى كه در دانشگاه آزاد مهاباد هستيم شهادت مى دهيم كه نامى از كانون دانشجويى در بنر و اطلاعيه ها نديديم و فعاليتى را هم نديديم. چطور شما از فعاليت ها اين كانون ها مى گوييد؟! 
٨. اقايان محترم! رييس دانشگاه ازاد مهاباد مهاباد در طول اين دو سه سال تحصيلمان نديديم بجز در مراسمات نديدم. چندين بار كه رفتيم اتاقشان ايشان كلا در جلسه بوده اند. نمى دانيم چطور براى شما هميشه حضور داشته است !؟
٩. اطلاع نداشتيم آقاى محمودپور تدريس مى كنند، كه بايد در اولين فرصت مراتب تقدير و تشكر از ايشان را فراهم آوريم كه در اين سن كم در حال تدريس هستند. كه براى ما خوشايند و رضايت بخش است.
١٠. انجمن عزيز! برگزارى سالياد و برنامه هاى بزرگداشت يكى از اقدامات دانشگاه هاست كه علمى موضوعات را بررسي مى كنند و در ارتقا رتبه دانشگاهها هم نقش مثبتى دارند.
در آخر با اشاره به داستانى سخنانمان را كوتاه مى كني
م: جريان از اين قرار بود كه مردی بطور مسخره به مرد ضعیغی الجسمی گفت تو را از دور دیدم فکر کردم زن هستی و آن مرد جواب داد منم تو را از دور دیدم فکر کردم مرد هستی.
هر چند جوابيه انجمن عمران انبوهى از اشكال و ابهام بود و معيارى براى جوابدهى نداشت اما براى احقاق حق خود ما دانشجويان بر خود واجب دانستيم كه پاسخى مختصر را ارسال كنيم.

باتشكر
جمعى از دانشجويان دانشگاه آزاداسلامى مهاباد
بازدید: 422 موضوع: جامعه / علوم و فنون / فرهنگی نظرات: 0 نویسنده : ریکار
نظرات: 0
کاربر گرامی، برای ارسال نظر در سایت عضو شوید.