ورود
عضویت | بازیابی رمز؟

REKAR

تاریخ : 2 بهمن 1397, 15:59 جوابیەای بر جوابیه انجمن علمی عمران دانشگاه آزاد اسلامی مهاباد ...
پیام اسماعیلی 
دبیر انجمن حقوق دانشگاه آزاد مهاباد

هميشه قسمتى از فرمایش پدر علم حقوق استاد فرهیخته کاتوزیان بزرگ در یادم است و به آن ایمان دارم ایشان فرموده بودند:(... همین که باستمی آشکار
رو به رو شوم، پشت سدهای شهرت و رسم و رویه ی قضایی و صنایع ادبی و منطقی فرو نمی مانم
و از هر وسیله ای که  علم حقوق
در اختیارم نهاده است، بر آن قاعده
می کوبم تا از رونق و جلا بیفتد ...)
امروز با جوابیه ی انجمن علمی تخصصی عمران دانشگاه آزاد مهاباد درمقابل نوشته های دانشجو مطالبه گر سوران محمودپور روبه رو شدم،ادبیات پیکار و جوابیه ی عجولانه .
برخود لازم دانستم که این نوشته را در جواب دوستان فرهیخته انجمن عمران به نگارش درآورم.
 
در سرآغاز متن نیک است که گفته شود مخاطب نوشته های آقای سوران محمودپور انجمن هاى علمى و  شما نبودید که با متنی چکشی لباس هماورد به تن کردید و جالب بود يك انجمن علمى تحصصي كه وظيفه اش چيزى ديگرست پاسخگوى انتقاد از دانشگاه باشد، مطالب انتقادى كه خواسته ى بسيارى از دانشجويانست! نقد را برنتابد و وارد ضمير  تقابل شود.

دوما متن تقدم شهریه بر دانشجو آینه واقعیت دانشگاه بود
در اين مورد واقعيت امر را بيان كرده اند. اتفاقا ديروز مطلع شدم كه در جلسه هيئت رئيسه دانشگاه يادداشت اقاى محمودپور مطرح شده و رئيس دانشگاه بيان كرده بود اصلا اين كار محمودپور اشكالى ندارد چرا كه واقعيت را گفته اند و ما خواسته ايم با ابزارى بدهى زيادمان را بگيريم و احتمالا مشكلاتى هم بوده باشد. حال متحيرم كه شما چگونه بازرسي كارت ورود به جلسه  در ورودى حوزه هاى امتحانى براى جزوه و جلوگيرى از تقلب است درحاليكه كسي كه كارت نداشت مى گفتند به امور شهريه مراجعه كنيد.
بسيار خوب همچون كه گفتيد اگر کارت ورود به جلسه برای تایید هویت باشد چرا برای کارت موقت باید تعهد دهید که حتما شهریه را پرداخت خواهید کرد؟؟ وچرا تا کل شهریه پرداخت نشود صدور کارت مجاز نمی باشد؟؟و اگر برای تاییدهویت می باشد چرا چند نفر با کپی یک کارت و يك عكس به سر جلسه امتحان میروند؟؟؟

سوما در مورد فعالیت های پژوهشی دانشگاه باید گفت سوران محمودپور زمانی که دبیر انجمن عمران شد كه انجمن مذكور قريب به ده سال راكد مانده بود و آنرا احيا نمود و در مدت فعاليت شان بيش از ٣٠ مورد با تاييد معاونت علمى را انجام دادند. انجمنى پويا و فعالى كه نماد فعاليت دانشجويى بود و در وضعيتى ديگر اكنون شما انرا سرپرستى مى كنيد. و ساير فعاليت هاى اجتماعى و سياسي و ... ايا نشان بارز فعال دانشجويي نامبرده نيست.

چهارما همکاری با انجمن ها در حد مطلوب نبوده و اگر یادتان باشد مراسم روز دانشجو به همت انجمن معماری پی ریزی شد که سنت شکنی باشداما با مخالفت انجمن ها و من جمله شخص بنده قرار گرفت چون براین باور بوديم که در وظایف انجمن هاى علمى، علمى و پژوهش مى باشد و فعاليت هاى سياسي و اجتماعى در شرح وظايف انجمن ها تعریف نشده است و اگر در خاطرتان باشدجلسات هماهنگی روز دانشجو به میزبانی انجمن حقوق و در دفترمان وبا حضور خودشما برگزار شد و درانتها به منتفی شدن این قضیه پیوست و روز دانشجو حتی حداقل همکاری های انجمن هاى علمى را در برنداشت و معاونت فرهنگی و بسیج واحد مسئول برگزاری انتخاب شدند.

پنجم بايستى عرض كنم كه در باب تشکیل اتحادیه جنابعالی به اساسنامه ی استناد نمودهاید که ويرايش شده و اساسنامه ی جدید این حق را برای هر دانشکده و دانشگاه محترم شمرده است [اساسنامه ی جدید در سایت دانشگاه آزاد وکپی آن نیز در دفتر انجمن حقوق موجود است ]وبرایم قابل هضم نیستکه چگونه به اصل اساسنامه خود آشنا نیستید و حتی از نسخ آن خبرندارید؟؟!!!
چگونه اگر ممكن نيست ولى اجازه برگزارى هم انديشي و مجمع در سال ٩٦ صادر شد؟!
همچنين اتحاديه هايي از اين دست در ساير واحدهاى دانشگاه ازاد تاسيس شده اند

ششم؛ در باب شهریه ها فرمودید که گفته هاى نويسنده مذكور كذب بوده امااگر یادتان باشد در هنگام انتخاب واحد که بنده به افزایش شهریه هاعتراض نمودم معاونت مالی بنده را متهم به اغتشاش و لقب اغتشاشگر را به بنده چسپاندن و در کمال تعجب  انجمن شما نیز متنی با همین ادبیات آشنا در وصف بنده نوشتید که یادتان باشد موضوع به حراست و کمیته انضباطی کشیده شد که در آخر با کدخدایی انجمن حقوق و  بنده ختم به رضایت شد.

و در آخر در مبحث نقد ها و نظرات جناب دکترخان احمدزاده فرمودید هرلحظه و هر زمان ایشان حضور پررنگ داشتند
اما  انجمن حقوق و انجمن روانشناسی و گياه پزشكى دوبار درخواست جلسه،در روزدانشجو نیز در انظار عموم درخواست خود را تکرار نمودیم اما همچنان درانتظار جلسه هستیم؟؟!!

برایم جای تعجب است که حتی شنیده ها و دیده های خود را تکذیب وچشم را بر حقیقت میبندید و همیشه حقوق دانشجو را فدای کینه ها وخصومت های شخصی خود میکنید . و حتى حق نقد را  از دانشجو منتفى مى دانيد!
و پیشنهاد بنده به شما فرهیخته گان عزیز انجمن عمران :
۱_همیشه طرفدار حق باشید حتی اگر گوینده ی آن دشمن شما باشدحق والاتر و مقدس تر از هرچیزی است.
۲_برروی درس فارسی عمومی خود سخت کارکنید چون در هنگام خواندنمطلبتان افسوس خوردم برای نمونه عرض کردید هنوز جناب محمودپوردرحال تدریس می باشند.‌..
عزیزان من تدریس به معنای درس گفتن و مختص شغل استادی است شماباید از کلمه تحصیل استفاده می کردید که به معنی درس خواندن است
و چند مورد دیگر ...
۳_روی مورد دوم واقعا توجه نمایید چون در شان دانشجو نیست که حداقلهای نوشتن را ندانند.
مهم:گفته های بنده کاملا طبق مدارک،صورت جلسه ها و اسناد است و اگرنیاز باشد در خدمت همه قرار خواهد گرفت. و ازهمه مهم تر اگر جوابی به نوشته بنده دادید در انتخاب کلمات و گفته هایتان کاملا دقت نمایید چون حق پیگیری برای بنده و انجمن علمی تخصصی حقوق کاملا محفوظ است.

بازدید: 543 موضوع: جامعه / علوم و فنون / فرهنگی نظرات: 2 نویسنده : پیام اسماعیلی
نظرات: 2
کاربر گرامی، برای ارسال نظر در سایت عضو شوید.
 1. نویسنده: انتقاد نورد
  2 بهمن 1397 22:54

  متن شما بیشتر جنبه ی تخریب و حمله به اشخاص را  داشت تا جوابی بر جواب ...

  ضمنا یک اشتباه نوشتاری ارزش این همه مانور را نداشت!! به عنوان یک شهروند شدیدا منتظر ادله های قاطعتلن هستم نه مانور های بی مورد و کودکانه نویسنده فرهیخته و گرامی


 2. نویسنده: سلطانی
  3 بهمن 1397 00:56

  سلام خدمت همگی

  بنده بعنوان یه شخص فرهنگی و آشنا به محیط دانشگاه این متن رو خوندم

  فقط از یک موضوع متعجبم اونهم اینه که طرف قضیه نویسنده این متن نیست.چیزی که موج میزنه بیشتر تخریب یه جناح خاصه و در کل دانشگاه و بنظرم اگه اعتراضی هم باشه باید به سازمان مرکزی ارجاع داده بشه. بنده مشتاق جواب طرف مقابل هم هستم.

  موفق باشید