ورود
عضویت | بازیابی رمز؟

REKAR

تاریخ : 24 آذر 1397, 17:46 خرید دلار با رسید جعلی بانکی در مهاباد ...
خرید دلار با رسید جعلی بانکی در مهاباد/ سوء استفاده از مدارکی هویتی 250 نفر مهابادی

فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد از کلاهبرداری میلیونی به شیوه ی رسید جعلی بانکی در مهاباد و سوء استفاده از مدارکی هویتی 250 نفر در این شهرستان خبر داد.
به گزارش ریکار سرهنگ رضا ظهیریان شنبه (۲۴ آذر) در گفتگو با خبرنگار کردپرس اظهار داشت: دو کلاهبردار در یکی از شهرستان‌های همجوار اقدام به خرید دلار از شهروندان مهابادی به مبلغ ۷۵۹ میلیون تومان با شگرد رسید جعلی بانکی اقدام کرده بودند، دستگیر شدند.

وی افزود: این دو کلاهبردار به صورت سوری و با جعل فیش واریزی یکی از بانک های عامل شهرستان مهاباد اقدام به خرید دلار و کلاهبرداری از شهروندان مهابادی می کردند، که این مسئله به دنبال مراجعه حضوری تعدادی از شهروندان مهابادی به پلیس آگاهی در دستور کار قرار گرفت،

ظهریان ادامه داد: در اقدامات پلیسی مخفیگاه دو نفر از کلاهبرداران در یکی از شهرستان های همجوار شناسایی و هر دو نفر دستگیر شدند. در انتقال به مقر انتظامی هر دو کلاهبردار به بزه خود اعتراف کرده  و مراتب با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی داده شد.

فرمانده نیروی انتظامی مهاباد از شهروندان درخواست کرد از خرید و فروش دلار در معابر و خیابانهای شهرستان خودداری کنند و مراکز صرافی های معتبر شهرستان را جهت خرید و فروش انتخاب کنند.

در ادامه این مقام انتظامی از سوءاستفاده از مدارک هویتی ۲۵۰ نفر از شهروندان مهابادی توسط یک فرد کلاهبردار خبر داد.

ظهریان به کردپرس گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مهابادی مبنی بر سوء استفاده از مدارک هویتی آنان توسط فردی به هویت نامعلوم جهت خرید سیم کارت های اینترنتی و فروش آنها به مبالغ زیاد همچنین کلاهبرداری از طریق سیم کارت های خریداری شده مراتب در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: فرد متهم در مهاباد شناسایی و دستگیر شد. او که قبلا در یکی از شرکت های خدمات اینترنتی مشغول به کار بوده از این طریق به مدارک هویتی ۲۵۰ نفر دسترسی پیدا کرده و با سوءاستفاده از مدارک شهروندان اقدام به کلاهبرداری نموده است.

فرماندهی انتظامی از شهروندان درخواست کرد؛ اطلاعات شخصی خود را در اختیار کسی قرار ندهند و یا از انتشار و ارسال آن به افراد ناشناس در فضای مجازی خودداری کنند.
بازدید: 387 موضوع: جامعه / اقتصاد نظرات: 0 نویسنده : کردپرس
نظرات: 0
کاربر گرامی، برای ارسال نظر در سایت عضو شوید.