ورود
عضویت | بازیابی رمز؟

REKAR

تاریخ : 19 شهریور 1398, 13:13 باز هم قومیت بازی ارومیه! ...
⛔️ باز هم قومیت بازی در  ارومیه!

 ✍️  علی ممقانی

?طی چند سال گذشته ماهی نبوده که مسئولی در ارومیه، تنشی قومی درست نکرده باشد. همیشه هم منطق کار یکسان بوده:  کارنامه خالی، بی کفایتی و دمیدن بر تب کردهراسی برای عملکرد تراشی! بعبارت دقیق تر،  رقابت میان کرد و آذری نیست، ساحت مردم از این ابتذال مبری است. رقابت بین برخی مسئولان آذری است که چون کارنامه و عملکرد مشعشع و درخشانشان سوال برانگیز شده، همدیگر را به کردگرایی و ولایت فروشی متهم میکنند.


?در جدیدترین داستان، شهرداری ارومیه که کفگیرش به ته دیگ خورده، سرمایه داری کرد یافته تا میدانی بزرگ در این شهر احداث کند، خود شهردار در انتخابات آینده ذینفع است و پدرخوانده یکی از نمایندگان فعلی ارومیه ونامزدهای بالقوه  انتخابات پیش رو است که از قضا هر دو در ماه های اخیر به دلیل جنجال آفرینی های قومی خبرساز شده اند. 


?شهردار و فرزندخوانده اش، مانند دیگران، کارنامه مشعشع را رنگ و جلایی قومی داده اند، تا دست کم در دروس پهلوانی قومی و هویتبانی نمره ای کسب رده باشند. 


?باری، اکنون نوبت دیگران است که شهردار را به ولایتفروشی و زمین فروشی به سرمایه گذاری کرد، نوروزی نامی، متهم کنند، که به ادعای آنها تبعه عراق است و اگر چنین است معلوم نیست چگونه دست به خرید ملک زده است. کار به جایی رسیده که کانال رسمی باشگاه تراکتور با یک میلیون عضو «مسئولان کشوری» را به اقدامات تلافی جویانه تهدید میکند.


?فضای ارومیه، شباهت زیادی به فضای ترکیه پیدا کرده است. در آنجا هر گام تورمی ثبت شد یا آرایی کاهش یافت یا سوالی به ذهن ها خطور کرد، با کردهراسی و کردستیزی ماله کشی می شود.


?به اقتضای عقل بهتر است یکبار برای همیشه این بازی برچیده شود و جایگاه توانمندی  و کاردانی احیا شود. سرمایه گذار ماجرا، نوروزی عزیز، هم بهتر است به مصداق «سری که درد نمیکند را دستمال نمیبندند» از خیر سرمایه گذاری بگذرد و پولهایش را جای دیگری خرج کند.


✅@rekareroj
بازدید: 159 موضوع: سیاست / اندیشه نظرات: 0 نویسنده : علی ممقانی
نظرات: 0
کاربر گرامی، برای ارسال نظر در سایت عضو شوید.