ورود
عضویت | بازیابی رمز؟

REKAR

تاریخ : 26 مرداد 1398, 12:09 مشکلات کردستان تا رفع نشود از دستور کار خارج نمی شود ...

رئیس دستگاه قضا در این نشست خبری اظهار داشت: سفر به استان کردستان که در ادامه  سفرهای استانی ما  قرار گرفت اولا برای دیدار با  مردم عزیز این استان، خانواده های معظم شهدا و دیدار با نخبگان بوده که این دیدار برای  بنده بسیار مغتنم بود چون با دیدگاه های عزیزان در این جلسه آشناتر شدیم به ویژه جوانانی که از فارغ التحصیلان دانشگاه کردستان بودند و دیدگاه ها و پیشنهادهایی در خصوص اقدامات حقوقی مطرح کردند. شنیدن نکاتی که در جلسه دیدار با نخبگان استان مطرح شد برای بنده بسیار مغتنم بود 

او همچنین درباره خانواده های شهدا گفت: خانواده های معظم شهدا در کردستان سرمایه عظیمی هستند و هریک پرچمی هستند برای نظام مقدس جمهوری اسلامی و همواره باید مسئولان و مدیران در استان و کشور نسبت به آنها و نگاه شان توجه کنند.

سلامت سازمان های اداری کردستان باید تضمین شود

آیت الله رئیسی در ادامه به نشست خود با مسئولان ادارات و سازمان ها در شورای اداری استان کردستان هم اشاره ای کرد و توضیح داد: در این نشست، استاندار کردستان گزارشی را درباره پیشرفت های استان مطرح کردند و سایر مسئولان حاضر در جلسه هم نکاتی را مطرح کردند که به نظر ما رسید امروز نکته بسیار مهم در کردستان عبارت است از سلامت اداری در سازمان های اداری استان.

او تاکید کرد: استان کردستان باید توسعه پیدا کند که این توسعه یافتگی در گرو سلامت اداری، امنیت اقتصادی و رونق تولید است. حتما سلامت اداری در نظام اداری کردستان نکته مهمی است که نکته اساسی و محوری بنده در جلسه شورای اداری، تضمین سلامت  سازمان های اداری در استان کردستان بود.

رئیس دستگاه قضا بر برخورد جدی با هرگونه مفسده و تخلف اقتصادی که می تواند سلامت اداری را تضمین کند، تاکید کرد و به نشست با کارکنان دستگاه  قضا و قضات استان هم گریزی زد و در این باره توضیح داد: در این نشست هم پس از شنیدن نکات همکاران، بنده توصیه هایی مطرح کردم که مهمترین آن مهربانی با مردم با اقتدار برخورد کردن در مقابل هرگونه فساد و رفتار مقتدرانه هیچ منافاتی ندارد و عمل کردن با تدبیر نکته مهم مطرح شده در این جلسه بود که بر آن تاکید شد.

او یادآور شد:  از روز گذشته 10 هیئت از سوی دستگاه قضا به 10 نقطه استان اعزام شده ودر جلسه شورای عالی قوه قضائیه که در دادگستری تشکیل شد کاستی های دادگستری های استان و سازمان های مرتبط بررسی و مشکلاتی که دارند، مطرح شد. در یک جلسه بخشی از مشکلات بررسی شد و نتیجه آن این شد که نسبت به مشکل نیروی انسانی اعم از قاضی و کارمند اقدام سریع انجام شود که کاستی های موجود در دادگستری سریع بتواند برطرف شود.

آیت الله رئیسی ادامه داد: بخشی دیگر هم درباره مشکلات مالی بود که قرار شد هم از امکانات و ظرفیت هایی که خود قوه قضائیه دارد استفاده شود و اینجا 600 میلیارد ریال به کارهای فوری که در استان باید انجام شود، اختصاص داده شد. هم اینکه نسبت به رفع کاستی های دادگستری ها و سازمان های وابسته اقدام شود به ویژه موضوع مربوط به زندانها و سازمان پزشکی قانونی که مشکلات بیشتری داشتند این دو سازمان بیشتر مورد تاکید قرار گرفت.

او ابراز امیدواری کرد که هرچه سریعتر با یک اقدام جهادی این مشکلات را بتوان رفع کرد.

رئیس قوه قضائیه گفت: در این سفر نشاط و امید و روحیه در مردم استان را بسیار بالا دیدم احساسم این است که مردم کردستان (هم مهاجر و هم انصار) همچنان که در مقایل اشرار و ضد انقلاب ها مردانه ایستادند. امروز هم مردم استان کردستان برای دفاع از انقلاب، ارزش ها بودن در جایگاه و سنگر ولایت مداری همان روحیه نسل اول را امروز من در چهره های نسل سوم و چهارم به طور کامل می دیدم.

او ادامه داد: این روحیه امید و نشاط علیرغم دمیدن ضد انقلاب در یاس و ایجاد ناامیدی در میان مردم است به ویژه مردم این خطه تحت تاثیر شایعات و القائات ضد انقلاب قرار نگرفته و همچنان با امید به آینده، آن را بسیار روشن می بینند و در این عرصه امروز به این باور و اعتقاد رسیده است که باید با اتکا به خدا و اعتماد به نفس و اعتماد به داشته های خود (ذخایر مادی و معنوی و نیروی انسانی جوان و کارآمد و متراکم) به آینده امیدوار بوده و باید به این ذخایر توجه شود.

آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: در دادگستری اغلب نیروها جوان هستند و اکنون در انتصابات تلاش شده که به جوانان میدان داده شود. چرا که هرجا به جوانان میدان داده شده و به آن ها اعتماد شده است، ضرر نکرده ایم. همانطور که امام راحل و مقام معظم رهبری این کارها را کرده اند ما هم در دادگستری این کار را دنبال می کنیم و در این راه نه تنها خسارتی ندیده ایم بلکه منافع بسیاری هم داشته است.

او تصریح کرد:  نتایج این سفر در اولین جلسه شورای عالی قوه قضائیه در تهران با حضور استاندار و رئیس کل دادگستری استان، هیئت های اعزامی به شهرستان ها، گزارش ها را آنجا ارائه می دهند، اارئه می شود و اولین جلسه به موضوع کردستان اختصاص پیدا خواهد کرد. موضوع کردستان تا وقتی که مشکلات و برخی از کاستی ها در عمل رفع نشوند، از دستور کار خارج نخواهد شد.

او همچنین به دیدار خود با زندانیان استان کردستان اشاره کرد و گفت: با توجه به نکات مطرح شده در زندان هم تسریع در رسیدگی به پرونده آنها و هم وضعیت و شرایط زندان باید بهتر از آنچه که هست بشود.

کردپرس
بازدید: 207 موضوع: سیاست نظرات: 0 نویسنده : ریکار
نظرات: 0
کاربر گرامی، برای ارسال نظر در سایت عضو شوید.