ورود
عضویت | بازیابی رمز؟

REKAR

تاریخ : 19 خرداد 1398, 18:11 «پتروشیمی ارومیه» هم در لیست سیاه تحریم ها قرار گرفت ...

روز گذشته جمعه (۱۷ خرداد)، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه بخش پتروشیمی ایران اعلام کرد. این نهاد آمریکایی در بیانیه‌ای اعلام کرده؛ بزرگترین شرکت هلدینگ پتروشیمی ایران و «شبکه گسترده‌ای از زیرمجموعه‌ها» و عوامل فروش آن را تحت تحریم قرار داده است

آمریکا با بیان اینکه «شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس» از قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا حمایت مالی کرده گفته ۳۹ زیرمجموعه این شرکت و نمایندگی‌های فروش آن در خارج از ایران در فهرست سیاه قرار داده شده‌اند. در این لیست «پتروشیمی ارومیه» نیز شامل تحریم های آمریکا شده است.

 پتروشیمی ارومیه در جنوب غربی این شهرستان و کیلومتر 30 جاده ارومیه – مهاباد در زمینی به مساحت 110 هکتار با محوطه صنعتی به وسعت 50 هکتار و 60 هکتار  فضای سبز و استخرهای پساب احداث شده است.

عملیات ساختمانی از سال 1370 شروع و متعاقب آن نصب تجهیزات فرآیندی توسط پیمانکار ایرانی از اردیبهشت ماه سال 1371 آغاز شد و با تأمین تجهیزات سرویس های جانبی فعالیتهای ساختمان و نصب آنها از مهر ماه 1371 بوسیله پیمانکار ایرانی انجام پذیرفت و سرانجام در شهریور ماه 1374 با پایان یافتن عملیات نصب و پیش راه اندازی مجتمع رسماً افتتاح شد و بهره برداری از واحدهای جانبی و فرآیندی آغاز شد.

مواد اولیه این مجتمع، اوره آمونیاک، گوگرد است و آب مورد نیاز آن از دو حلقه چاه در جوار مجتمع تأمین می شود. مجتمع دارای 3 واحد فرآیندی تولید کریستال ملامین، سولفات آمونیم و اسید سولفوریک و نیز سرویسهای جانبی تأمین کننده آب، بخار، هوا، نیتروژن، توزیع برق و مخازن است و طرح های جدید دیگری قرار است به واحدهای مجتمع اضافه شوند.

تولیدات پترروشیمی ارومیه  4 هزار تن کریستال ملامین و 40 هزار تن سولفات آمونیم و 50 هزار تن اسید سولفوریک در سال است.

 کردپرس

بازدید: 63 موضوع: سیاست نظرات: 0 نویسنده : ریکار
نظرات: 0
کاربر گرامی، برای ارسال نظر در سایت عضو شوید.