ورود
عضویت | بازیابی رمز؟

REKAR

انتخاب حاکمان یا انتصاب خادمان! ...
قائم مقامِ حزب تدبير و توسعه آذربايجان غربى

✅ اين روزها تا فرصتى براى مرور اخبار استان پيش مى آيد، حداقل يك خبر از بحث يارگيرى اخير دو  بزرگوار در استان قابل مشاهده است. اين موضوع برایم تداعی دورنمای  بازی طناب  كشى دوسرباخت است چراکه  چيزى جز شعله ور كردن آتش تفرقه در ميان مردم ؛ ارمغان دیگری نخواهد داشت بخصوص که نتایج گذشته نه چندان دور موید این حقیقت تلخ است که بازنده اصلی بازی قومیتی مردمند.
🔺بگذريم از اينكه حق با چه كسى ست يا اصلاً حقى وجود دارد يا نه! ولى نطق اضطرارى اخير آقاى بهادرى و پاسخ آقاى مطهرى خاطراتى از انتخابات سال ٩٤ را به يادم آورد و حال كه بارديگر انتخابات ديگرى در راه است و اين جنجال ها براى حفظ  صندلى ها و از دست ندادن حداقل هاست، در ميان گذاشتن اين خاطرات با ديگران خالى از لطف نخواهد بود.

🔺شايد اين سوال مطرح شود كه چرا حالا كه نزديك انتخابات است اين مطالب رو عنوان مى كنيد و يا چرا همان ٤ سال پيش بعد از انتخابات با رأى دهندگان مطرح نكرديد! پاسخ اين است كه اتفاقاً چون نزديك انتخابات بوده و كارنامه نمايندگان در دستانشان است، بهترين زمان ممكن براى بيان اين مطالب است تا هم از قضاوت زود هنگام مصون مانده باشيم و هم تجربه را تجربه نكرده و درس بگيريم.

🔺سال ٩٤، انتخابات مجلس براى اصلاح طلبان شور ديگرى داشت و اولين تكرار آقاى خاتمى براى جلوگيرى از تكرار قهر سياسى و نتايج فاجعه بار آن براى كشور از اهميت ويژه اى برخوردار بود. براى اين اولين تكرار، ليست اميدى از كانديداها مطرح شد كه همانطور كه از اسمش هم مشخص است، ليست بود و نه ائتلاف. كانديداهاى منتخب ليست توسط شوراى راهبردى و سیاستگذاری اصلاح طلبان تا لحظه نشست خبرى رونمایی از لیست، هيچ اطلاعى از وجود همديگر نداشتند و طبق ميثاق نامه اى كه امضا كرده بودند، متعهد به حمايت از همديگر بودند.

🔺آذربايجان غربى هم از اين قاعده مستثنى نبود و البته يك ويژگى منحصر به فرد داشت كه اين استان، داراى دو ليست بود! اختلافى كه بزرگان اصلاحات بر سر انتخاب افراد و دلايل پشت پرده ای كه هميشه در حد حدس و گمان باقى مى ماند، داشتند.
🔺البته خبر خوش براى ما اين بود كه ليست برنده از آن ما بود، آقاى بهادرى، آقاى ميلان و الهه سرشار! هر چند عدم اتحاد بزرگان، به شكست در اروميه انجاميد.

🔺فارغ از بقيه مسائل و مصائبى كه داشتيم، متأسفانه آقاى بهادرى كه از جناح اصولگرا به شورا راه يافته و عليرغم ميثاق نامه اى كه امضا كرده بودند، هيچ همكارى اى با ما نداشتند و دليل آن اين بود كه قطعاً به رأى همه اقشار جامعه احتياج داشتند و همكارى با ليست اميد، ايشان را از رأى هويت طلبان محروم ميكرد، همانطور كه من محروم شدم!
🔺در يكى از جلساتم  با ايشان و عليرغم حضورم در جلسه! اصرارشان را بر تك رأى دادن طرفدارنشان ديدم، به عنوان يك شهروند از ايشان سوال كردم كه بدون تعامل با كانديداها و با فرض اينكه نماينده آينده شهر خواهند بود، به تنهايى كدام طرح را براى مردم به صحن مجلس خواهند برد؟! اضافه كردم، اگر با هدف خدمت ميرويد تعامل را از همين جا شروع كنيد و جواب گرفتم فرد شايسته اى در ميان كانديداها نمى بينند!


🔺وقتى در موضوع نطق اضطرارى اخيرشان كه در اين ٤ سال يك بار هم بابت مشكلات مردم و على الخصوص سيل اخيرشاهد نبودیم  را بابت دعواى شخصى شان  شنيدم و هيچ كدام از نمايندگان استان با ايشان همراه نشدند، ياد صحبت هاى آن روزها افتادم!
و وقتى بحث ايشان بر سر كلمه حاكم را با استاندار شنيدم، ياد يارگيرى شان بعد از انتخابات به عنوان ليدر اصلاحات افتادم و جمله معروفشان كه ايشان همان نقشى را كه آقاى خاتمى در ايران دارند، در استان دارند!
قطعاً سخنان امام راحل آن روزها در خاطرشان نبود و فراموش كرده بودند خادم ملت هستند، نه ليدر و حاكم!

🔺من، نه به عنوان كانديداى مجلس ٩٤ و فردى با تفكر اصلاح طلبى، بلكه به عنوان شهروندى كه از صحبت هاى ضد زن آقاى قاضى پور رنجيده خاطر هستم و انتظاراتى كه از آقاى حضرت پور داشتيم و برآورده نشد و آقاى بهادرى كه هيچ وقت خط مشى شان ثابت و روشن نبوده، اميدوارم نقطه پايانى بر عرف انتخاباتىِ انتخاب از ميان بد و بدتر بگذاريم و بار ديگر اجازه ندهيم تا استراتژى تفرقه بيانداز  و حكومت كن، استراتژى غالب انتخابات براى كسانى باشد كه ماهيگيرى در آب گل آلود را خوب بلدند!
به اميد اتحاد تمام دغدغه مندان انقلاب و توسعه ایران براى انتخاب بر اساس شايستگى
الهه سرشار
بازدید: 142 موضوع: سیاست نظرات: 0 نویسنده : ریکار
نظرات: 0
کاربر گرامی، برای ارسال نظر در سایت عضو شوید.