ورود
عضویت | بازیابی رمز؟

REKAR

تاریخ : 18 آبان 1398, 17:41 انتقاد محمودزاده از لابی‌گری در نحوه تأسیس و توسعه دانشگاه فرهنگیان ...


جلال محمود زاده  در گفت‌وگو با خبرنگار درباره طرح سئوال خود از وزیر آموزش و پرورش که در دستور کار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی قرار دارد، گفت: این سئوال در خصوص علت وجود تبعیض در دانشگاه فرهنگیان است.

 

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با وجود اینکه در برخی از مناطق کشور ظرفیت برای احداث و ایجاد دانشگاه فرهنگیان وجود دارد اما مسئولان این دانشگاه بیشتر بر اساس لابی گری مجوز ایجاد و توسعه مراکز تربیت معلم را صادر می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان در برخی از شهرها تأسیس شده که هیچ یک از ظرفیت‎های لازم برای ایجاد دانشگاه را ندارد، گفت: متأسفانه فقط به دلیل لابی گری و همشهری بودن، این دانشگاه در برخی از شهرها توسعه داشته است.

علی رغم اینکه ساختمان و فضای فیزیکی برای دایر شدن دانشگاه فرهنگیان وجود دارد و اساتید حاضر مجرب با حقوق حداقلی حاضر به تحصیل در مهاباد هستند ولی آموزش و پرورش نسبت به تأسیس دانشگاه فرهنگیان در این منطقه اقدام نمی‌کند

 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه افزون بر این کمبود معلم در منطقه یکی از معضلاتی است که در حاضر استان آذربایجان غربی با آن دست و پنجه نرم می‌کند، ادامه داد: نباید از معلمان به صورت دو شیفت یا سه شیفت استفاده کرد چراکه این روند برکیفیت آموزش تأثیر منفی خواهد گذاشت. در حال حاضر استان آذربایجان غربی حداقل با کمبود 1500 معلم مواجه است

خانه ملت
بازدید: 115 موضوع: دولت نظرات: 0 نویسنده : ریکار
نظرات: 0
کاربر گرامی، برای ارسال نظر در سایت عضو شوید.