ورود
عضویت | بازیابی رمز؟

REKAR

تاریخ : 21 خرداد 1398, 12:11 ۳ واحد آلاینده در مهاباد اخطار زیست محیطی دریافت کردند ...
فاروق سخنور روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به مشکلات دفع فاضلاب شهرک صنعتی مهاباد و طی بازدید و آزمایش خروجی واحدهای تولیدی آن، مشخص شده که میزان آلودگی پساب خروجی از چند واحد تولیدی بیشتر از حد استاندارد است.
 وی ادامه داد: برای این سه واحد که در زمینه تولید لبنیات و آبمیوه فعالیت دارند اخطاریه زیست محیطی صادر شده است تا در مهلت زمان تعیین شده نسبت به کاهش میزان آلودگی خروجی خود اقدام کنند.
 وی اضافه کرد: مدول اول تصفیه خانه شهرک صنعتی مهاباد جوابگوی دبی بیش از ۲ هزار مترمکعبی این شهرک نیست و بر این اساس با پیگیری مدیر عامل شهرک صنعتی آذربایجان غربی پیش بینی شده مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب این شهرک با ظرفیت ۳۰۰ مترمکعب به زودی راه اندازی شود.
 رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد در ادامه از انجام ۵۵۴ پایش از ۵۸ واحد مشمول خبر داد و گفت: در همین راستا ۶۵ مورد نیز از پساب خروجی و دودکش صنایع این شهرستان در یک سال گذشته نمونه‌گیری صورت گرفته است.
 وی با اشاره به فرارسیدن هفته محیط زیست اظهار داشت: در طول یکسال گذشته ۱۵۶ مورد گشت زنی شبانه روزی در حوضه استحفاظی این شهرستان توسط یگان‌های این اداره انجام شده که موجب دستگیری ۵۱ نفر شکارچی متخلف در قالب ۳۶ پرونده شده است.
 سخنور بیان کرد: در این مدت ۳۰ اسلحه شکاری، ۵۸ قفس پرندگان، ۴۷ قطعه کبک، ۳۱ رشته دام زنده گیری، ۱۱ دستگاه موتورسیکلت، ۲ دستگاه ضبط صوت و یک دستگاه خودرو نیز توقیف شده است.
 وی با بیان اینکه در طول یکسال گذشته ۲۴۲ پروانه شکار نیز در این شهرستان برای متقاضیان صادر شده است یادآور شد: از این تعداد، ۱۹۵ پروانه شکار پرندگان و ۴۷ پروانه صید بوده است.
 به گزارش ایرنا، شهرک صنعتی مهاباد در ۱۸ کیلومتری این شهر در مسیر مهاباد - میاندوآب قرار دارد و دارای ۵۱ واحد فعال است.
 یکی از الزامات سازمان حفاظت محیط زیست در ایجاد شهرک‌های صنعتی، احداث سیستم تصفیه فاضلاب برای جمع آوری و استانداردسازی فاضلاب واحدهای صنعتی است.
 از سوی دیگر یکی از اهداف ایجاد شهرک‌های صنعتی، متمرکز کردن استقرار واحدهای تولیدی صنعتی در یک محدوده مشخص با رویکرد رعایت نکات زیست محیطی است.
 از مدتی قبل بر اثر خروج پساب شهرک صنعتی مهاباد در مسیر جاده مهاباد - میاندوآب بوی نامطبوعی در این مسیر پخش می‌شود که مایه نارضایتی کشاورزان و رهگذران این مسیر شده است که از مسؤولان درخواست کرده‌اند که در جهت رفع این مشکل اقدامی اساسی انجام دهند.
ایرنا
بازدید: 47 موضوع: زیست بوم نظرات: 0 نویسنده : ریکار
نظرات: 0
کاربر گرامی، برای ارسال نظر در سایت عضو شوید.