ورود
عضویت | بازیابی رمز؟

REKAR

تاریخ : 7 مرداد 1398, 19:55 بانک اطلاعاتی از اراضی ملی و دولتی در آذربایجان غربی تهیه شود ...
علی اکبر گروسی در جلسه شورای حفاظت از حقوق بیت المال که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات دادگستری کل آذربایجان غربی برگزار شد در خصوص اجرای آرای کمیسیون ماده ۹۹ و ۱۰۰ قانون شهرداری ها با اشاره به وجود بیش از یک هزار پرونده صدور رای شده در این کمیسیون گفت: شهرداری ها با همکاری بین بخشی سایر دستگاه ها در اجرای احکام صادره کمیسیون ماده ۱۰۰ در خصوص تخلفات ساخت و ساز در محدوده شهرها اهتمام جدی داشته باشند.                                                                                                                           
          وی افزود: پیشگیری از وقوع ساخت و سازهای غیر مجاز در محدوده شهری و محدوده های غیر مجاز نیازمند اجرای هرچه سریعتر احکام صادره کمیسیون های ماده ۹۹ و ۱۰۰ است.                                                                                                                           
     گروسی با انتقاد از اینکه برنامه مدون برای حفاظت از اراضی ملی و آسیب شناسی موضوع در سطح استان طرح ریزی نشده است اظهار کرد: همه دستگاه ها مرتبط با حفاظت اراضی ملی باید اهتمام جدی در تهیه بانک اطلاعاتی اراضی دولتی و ملی داشته باشند که یکی از نیازهای اساسی استان است.                                                                                                                           
      وی با بیان اینکه دستگاه ها در ارائه و تهیه اسناد مالکیت اراضی ملی و دولتی آذربایجان غربی سرعت عمل بیشتری داشته باشند، افزود: براساس گزارش سازمان ثبت اسناد همچنان برخی از اراضی دولتی استان فاقد اسناد مالکیتی هستند که باید در این خصوص اقدامات لازم انجام گیرد.                                                                                                  حاتمی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان غربی نیز در این جلسه با تاکید بر لزوم مشخص سازی بستر و حریم رودخانه ها در شهرستان های ارومیه، نقده، میاتدواب و مهاباد گفت: با مشخص شدن حریم رودخانه ها به صورت سازمان یافته تری می توان با ساخت و سازهای غیر مجاز در این محدوده مبارزه کرد.                                             
   وی با بیان اینکه بر اساس اعلام مراجع انتظامی از ابتدای سال جاری 892 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در باغات گزارش شده است افزود: از این تعداد نسبت به قلع و قمع 70 مورد اقدام شده است. حاتمی  در خصوص لایروبی رودخانه های استان به ویژه شهرچایی ارومیه گفت: هیچ گونه تعللی از جانب شهرداری ها در لایروبی رودخانه های استان قابل قبول نیست 
ایسنا
بازدید: 82 موضوع: اقتصاد نظرات: 0 نویسنده : ریکار
نظرات: 0
کاربر گرامی، برای ارسال نظر در سایت عضو شوید.