ورود
عضویت | بازیابی رمز؟

REKAR

تاریخ : 2 مرداد 1398, 19:29 اداره کشور با خام فروشی غیرممکن است ...
ستاری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که در بجنورد برگزار شد، اظهار کرد: دیگر نمی‌شود کشور را با خام فروشی اداره کرد و با فرهنگ پولداری نمی‌توان اقتصاد را پیاده‌سازی کرد.
 وی ادامه داد: در حقیقت هیچ بچه پولداری با واسطه پول پدر، به جایی نمی‌رسد.
 وی در ادامه با اشاره به اینکه انجام پژوهش بر عهده دولت نیست، اظهار کرد: البته فراهم کردن تجهیزات پژوهشی از وظایف دولت است.
 ستاری بیان کرد: پژوهشی که 100 درصد پول آن از طریق دولت تامین شود، محصولی از آن برای مردم تولید نمی‌شود و خروجی آن، محصول نخواهد بود.
 وی تاکید کرد: اگر بخواهیم پژوهش‌های انجام شده منجر به تولید محصول شود، باید توسط بخش خصوصی صورت گیرد و بخش خصوصی در آن جایی داشته باشد.
 ستاری با بیان اینکه پایه اقتصاد دانش‌بنیان نیروی انسانی تحصیل‌کرده است، خاطرنشان کرد: حمایت از جوانان تحصیل‌کرده باید در راس امور استان خراسان شمالی قرار بگیرد. ‌
 رئیس بنیاد ملی نخبگان با بیان این که محور اصلی اکوسیستم اقتصادی دانشگاه‌ها هستند، گفت: دانشگاه محور اقتصاد و جزئی از جامعه است.
 وی افزود: دانشگاه‌هایی که فکر می‌کنند با پول دولت به جایی می‌رسند، اشتباه است و باید بدانند که با پول دولت سقف آروزهایشان کوتاه است.
 ستاری ادامه داد: تعهد ما در دانشگاه‌ها این نیست که دانشجویان در کلاس درس فقط حضور پیدا کنند و درس بخوانند و مدرکی بگیرند و نمی‌توانیم آدمی را در دانشگاه بسازیم که نمی‌داند بعد از فارغ التحصیلی چه کاری انجام دهد.
 معاون علمی رئیس جمهور اظهار کرد: ما پژوهش انجام می‌دهیم تا مشکل مردم را حل کنیم و درس نمی‌خوانیم که مشکل آمریکا و کانادا را حل کنیم، باید درس بخوانیم تا مشکل مردم را حل کنیم
ایسنا
بازدید: 82 موضوع: اقتصاد نظرات: 0 نویسنده : ریکار
نظرات: 0
کاربر گرامی، برای ارسال نظر در سایت عضو شوید.