ورود
عضویت | بازیابی رمز؟

REKAR

تاریخ : 28 خرداد 1398, 17:47 نکاتی درباره اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی که باید بدانید ...
بنابر اعلام پرشین تکس، بسیاری از شرکت‌ها با وجود تجربه چندین ساله در ثبت اظهارنامه مالیاتی همچنان مشکلات بسیاری با این امر دارند. در این متن ضمن برشمردن نکاتی درباره اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی به شما خواهیم گفت که برای حل مشکلات مالیاتی چه باید کرد.
 درآمد مشمول مالیات و نرخ مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی
 درامد مشمول مالیات اشخاص حقوقی براساس میزان سوددهی فعالیت تعیین می‌شود. همچنین نرخ مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی شامل ۲۵ درصد از درآمد مشمول مالیات آنها است.
 موعد تسلیم اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی
 شرکت‌ها و اشخاص حقوقی موظفند اظهارنامه مالیاتی خود را تا ۴ ماه پس از پایان سال مالی خود به سازمان امور مالیاتی تسلیم کنند. ۳۱ تیرماه پایان موعد تسلیم اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی است. با این حال این موعد مخصوص شرکت‌هایی است که سال مالی آنها از یک فروردین آغاز و ۲۹ اسفند پایان می‌یابد. شرکت‌هایی که سال مالی آنها در اساس نامه متفاوت درج شده است، موظفند تا ۴ ماه پس از سال مالی شرکت، اظهارنامه مالیاتی خود را به سازمان امور مالیاتی تسلیم کنند.
تخفیف و معافیت مالیاتی اشخاص حقوقی
 اشخاص حقوقی به ازای هر ۱۰ درصد درآمد ابرازی بیشتر نسبت به سال گذشته، یک واحد درصد تا ۵ واحد درصد مشمول تخفیف خواهند شد. البته این تخفیف در صورتی اعمال خواهد شد که شرکت از مالیات سال قبل بدهی نداشته و اظهارنامه مالیاتی جدید خود را نیز پیش از پایان موعد به سازمان امور مالیاتی تسلیم کند.
 مشاوره مالیاتی؛ راه حلی برای رفع مشکلات مالیاتی
 نکاتی که بالا ذکر شد، تنها جز کوچکی از گستره بزرگ قانون مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی است. تسلط به این قوانین زمان بر بوده و بالا رفتن تجربه در امور مالیاتی برای شرکت‌ها هزینه‌بر است. از این رو امروزه بسیاری از کسب‌وکارهای موفق امور مالیاتی خود را برون‌سپاری کرده و با بهره‌گیری از مشاوره مالیاتی، تمامی امور مالیاتی خود اعم از اظهارنامه مالیاتی و دادرسی مالیاتی را به یک مشاور مالیاتی می‌سپارند.
 در حال حاضر شرکت‌های مشاوره مالیاتی بسیاری در ایران خدماتی مانند مشاوره مالیاتی آنلاین، مشاوره مالیاتی تلفنی و حتی مشاوره مالیاتی رایگان ارائه می‌کنند. مؤسسه مشاوره مالیاتی پرشین تکس با بهره‌گیری از زبده‌ترین وکلای مالیاتی ایران، به عنوان یکی از برترین مراکز مشاوره مالیاتی در ایران شناخته می‌شود. برای ارتباط با پرشین تکس با شماره تلفن‌های ۰۲۱۲۲۹۲۷۳۸۶ و ۰۲۱۴۴۰۳۰۲۵۸ تماس حاصل کرده و یا به وب‌سایت پرشین تکس به آدرس persiantax.com مراجعه کنید.
ایسنا
بازدید: 63 موضوع: اقتصاد نظرات: 0 نویسنده : ریکار
نظرات: 0
کاربر گرامی، برای ارسال نظر در سایت عضو شوید.