ورود
عضویت | بازیابی رمز؟

REKAR

تاریخ : 9 خرداد 1398, 11:52 سند توسعه شهرستان مهاباد تهیه می شود ...


 ایرج شجاعی در نخستین جلسه تهیه سند توسعه شهرستان مهاباد گفت: اولویت توسعه شهرستان به محور گردشگری اختصاص داده شده است زیرا اهمیت این محور در پیشرفت و توسعه هر شهری حائز اهمیت است و گردشگران می توانند نقش انتقال دهندگان ارزش ها و آداب و رسوم هر منطقه باشند.

وی افزود: پیش نویس سند توسعه شهرستان مهاباد، توسط انجمن عام المنفعه "پیشگامان توسعه و پیشرفت مکریان" آماده شده است و در این جلسه و جلسات آتی سعی خواهد شد تا نقاط ضعف و قوت این پیش نویس بررسی شود تا در نهایت یک سند جامع و کامل برای چشم انداز توسعه شهرستان مهاباد و آیندگان تهیه شود.

فرماندار مهاباد با بیان اینکه نخستین کمیته مورد بررسی سند توسعه این شهرستان کمیته کشاورزی است، تاکید کرد: بهتر است کمیته ها به ریز کمیته ها تقسیم شوند، تا هر کمیته بتواند به صورت تخصصی تر اقدام کنند.

در این جلسه دبیر انجمن عام المنفعه پیشگامان توسعه و پیشرفته مکریان نیز اظهار داشت: آذربایجان غربی و مهاباد از لحاظ توسعه با مشکلاتی چند روبه‌رو هستند، به همین دلیل به تهیه پیش‌نویسی برای توسعه شهرستان مهاباد اقدام کردیم و در این راستا هفت کمیته تخصصی به کار گرفته شده‌اند.

عبدالله نژاد ادامه داد: کشاورزی، بهداشت و درمان، عمران و گردشگری، آموزش و تحقیقات، اقتصاد، صنعت و معدن 7 کمیته این پیش نویس هستند که کمیته کشاورزی به عنوان اولین کمیته آن امروز به بحث و بررسی گذاشته شده است.

وی افزود: در بخش کمیته کشاورزی افق ۲۰ ساله کشاورزی مهاباد در نظر گرفته شده است و به این سوال ها پاسخ می دهد که در حال حاضر کشاورزی مهاباد در چه وضعیتی قرار دارد و به چه مواردی هم جهت توسعه نیاز دارد. البته سند توسعه دارای محتوایی باز است و قابلیت تغییر و توسعه را در زمان های مختلف را خواهد داشت.

در ادامه پیره بابی عضو کمیته کشاورزی شورای توسعه مهاباد اظهار داشت: ۸۰ درصد اقتصاد شهرستان مهاباد را کشاورزی تشکیل می دهد این کمیته سعی دارد تا پیش‌نویسی بدین منظور تهیه کند و تا مهاباد را به روزگاری که قطب کشاورزی منطقه محسوب می شد، بازگرداند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان مهاباد هم با اشاره به وجود طرح جامع گردشگری منطقه کانی برازان گفت: این نقشه جامع نیز می تواند در کنار کمیته کشاورزی توسعه شهرستان که مطالعات جامعی را در بر گرفته است به صورت تکمیلی مورد استفاده قرار بگیرد.

            به گزارش ریکار به نقل از کرد پرس  
بازدید: 45 موضوع: اقتصاد نظرات: 0 نویسنده : ریکار
نظرات: 0
کاربر گرامی، برای ارسال نظر در سایت عضو شوید.