ورود
عضویت | بازیابی رمز؟

REKAR

بن کارگری احیا می‌شود ...
حسن صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار، با اشاره به اینکه قطعا مصوبه شورای عالی کار با سبد هزینه خانوار کارگری متناسب نیست و فاصله بسیار زیادی دارد اظهار داشت: برای سال 97 سبد 2 میلیون و 684 هزار تومان و برای سال 98 سبد 3 میلیون و 580 هزار تومان بود که شکاف بزرگی ناشی از تورم را نشان می‌دهد.
وی با بیان اینکه آنچه مصوب شد، پاسخگوی سبد هزینه یک خانوار کارگری نیست، افزود: به جای خود مصوبه قابل دفاعی بود که مصوبه جانداری برای رسیدن به سقف تورم واقعی بود و 36 درصد به حقوق کارگران اضافه شد اما نسبت به سبد طراحی شده قابل دفاع نیست.
معاون دبیرکل خانه کارگر با تاکید بر اینکه این فاصله بین معیشت و حقوق را باید با احیای بن کارگری احیا کنیم، گفت: وزیر کار وعده داده که با احیای مجدد طرح بن کارگری، شکاف بین سبد هزینه و حقوق را کم کند.
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: دولت هم باید گام موثر و قابل دفاعی را در جبران این اختلاف بردارد.
وی در پاسخ به این سئوال که چقدر معتقد است که قانون کار امسال دوباره باید اصلاح شود، خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم که مزد باید مانند تورم شناور باشد، نمی‌شود سنگ مزد را ببندیم و گرگ تورم را آزاد بگذاریم.
صادقی ادامه داد: این پیشنهاد محقق نشد ولی معتقدیم تنها راهکار این است که مزد مانند تورم باید شناور باشد و مزد هم به دنبال آن افزایش یابد، این باعث می‌شود تورم هم تا حدودی کنترل شود چراکه تولیدکنندگان و عرضه کنندگان است و تورم را دامن می‌زنند. اگر ببینند که مزد ثابت نیست و به دنیال تورم است، از دبل سودها چشمپوشی می‌کنند و ترازی بین مزد و تورم ایجاد می‌شود.

به گزارش ریکار به نقل از خبرگزاری تسنیم
بازدید: 82 موضوع: اقتصاد نظرات: 0 نویسنده : ریکار
نظرات: 0
کاربر گرامی، برای ارسال نظر در سایت عضو شوید.