ورود
عضویت | بازیابی رمز؟

REKAR

تاریخ : 23 مهر 1398, 17:14 پروژه ایی خطرناک در مهاباد ...

 پروژه کمربندی داشا مجید مهاباد که بارها خوراک طنز رسانه های این شهر شده است، با صرف بیش از ۸ میلیارد تومان اعتبار از 5 سال پیش تا کنون نیمه کار رها شده و گاها رانش های وحشتناک در این پروژه، شهرداری مهاباد را وادار می کند که از آن یادی کند.

شهردار طی هر بار رانش کوه داشامجید، از طریق رسانه ها هشدارهای عدم تردد و خطر در این کمربندی را اعلام می کند. اما هر بار رانش کوه نیمی از جاده کمربندی را می پوشاند و مشکل ساز می شود.

در شورای دور چهارم، کوه داشامجید را به امید حل مشکلات ترافیکی بخش شرقی مهاباد دو نیم کردند و نیمه کار هم رها ساختند تا هم مشکلات ترافیکی باقی بماند و هم اینکه به نقطه ایی خطرناک از جهت ریزش کوه با احتمال وقوع بالای حادثه تبدیل شده است.

اردیبهشت ماه سال جاری شهردار سابق مهاباد در خصوص کمربندی داشا مجید گفت: مراحل ایمن‌سازی و آماده سازی این پروژه جزو اولویت‌های شهرداری مهاباد است اما از آنجایی که ایمن‌سازی هزینه زیادی در بر دارد و به دلیل بالا بودن این هزینه امسال امکان انجام این مرحله ممکن نیست.

او تصریح کرد: بنابراین احتمال اینکه امسال شهرداری بتواند طرح کمربندی داشا مجید را به اتمام برساند بسیار کم است ولی در صورت به پایان رساندن این طرح مشکل ترافیک در بخش شرقی مهاباد تا حدودی بر طرف خواهد شد.

کمربندی کوه داشامجید به طول یک هزار و 400 متر و عرض 30 متر دارای دو باند مفید 9 متری است که ساخت آن از سال 1393 آغاز شد. دو سال پیش این پروژه با 85 درصد پیشرفت فیزیکی از لحاظ طرح ترافیکی در اولویت شهرداری مهاباد بود.

اما تا کنون این پروژه به ثمر نرسیده است و حتی شهرداری مهاباد به دلیل هزینه بالا و بحران مالی از ایمن سازی آن هم عاجز مانده است.

در اجرای این پروژه 19 هزار و 500 متر مربع زیرسازی آسفالت انجام شده و هزینه آن تاکنون 8 میلیارد تومان بوده است. به گفته کردستانی شهردار مهاباد در دور چهارم شورای اسلامی؛ کل هزینه انجام پروژه 11 میلیارد تومان است.

این پروژه از که آن به عنوان شاهکار عمرانی شورای دور چهار مهاباد هم یاد می شود در سکوت مسئولان چندین سال است که نیمه کاره رها شده است و هر بار مسئولین با اعلام بحران مالی و نبود اعتبار از قبول مسئولیت آن شانه خالی می کنند.

کردپرس
بازدید: 261 موضوع: شهر نگار نظرات: 0 نویسنده : ریکار
نظرات: 0
کاربر گرامی، برای ارسال نظر در سایت عضو شوید.