ورود
عضویت | بازیابی رمز؟

REKAR

درباره ما


در میانه تحولات و تطورات پرشتاب جهانی و منطقه ای و نیز در مواجه با تنگناهای روزافزون دامنگیر اقشار مختلف اجتماعی، رسانه های مستقل رسالتی خطیر و تحویل ناپذیر در حمایت از مردم و حیات عمومی بر عهده دارند. در این شرایط افتخار داریم ورود خویش را به عرصه عمومی با درکی عمیق از مسئولیت اجتماعی رسانه ها به اطلاع عموم شهروندان و کنشگران تحول خواه برسانیم.

ڕێکار در شرایطی پا به عرصه فعالیت رسانه ای می گذارد که به رغم تکاپوی قابل توجه کوشندگان این حوزه در گذشته و حال، سپهر رسانه ای کردستان کماکان از کاستی های حرفه ای متعددی رنج می برد. نه تنها باید اطلاع رسانی دقیق و صحیح را ارتقا بخشید، بلکه باید با فراروی از پوشش صرف اخبار به نیاز جدی مخاطب کرد به دریافت اقلام “تحلیلی”، “تفسیری” و “انتقادی” رهگشا پاسخی درخور و مقتضی داد. ما نیز تلاش خواهیم کرد سهم خود را در برطرف ساختن این نقیصه و مرتفع ساختن این نیاز به بهترین شکل ادا کنیم.

“ڕێکار” با توجه به انبوه دغدەهای موجود و نیاز مبرم جامعه به اطلاع رسانی و طرح دیدگاەهای متفاوت برای حل مسائل خرد و کلان جامعه کردزبان پا به عرصه وجود نهاده است.

رێکار با تمام توان خواهد کوشید بر سبیل اعتلای اخلاق رسانەای گام بردارد و تعهد می کند کە بە اصول حرفه ای روزنامەنگاری بویژە “دقت”، “صحت”، “انصاف” و “توازن” در عمل پایبند باشد.

ڕێکار خواهد کوشید با سرلوحه قرار اصول فوق به توسعه مرزهای عرصه عمومی بپردازد و نیز با حراست از حقوق شهروندی آحاد شهروندان، واکاوی انتقادی سیاست و مدیریت شهری را در کانون توجه قرار دهد و زمینه آفرینش یک شهر عادلانه و انسان-محور را مهیا سازد.

در سطحی کلان تر، رێکار بە سهم خود تلاش خواهد کرد با تعمیق ازادی بیان زمینە تحقق یک گفتگوی عمومی برابر و انتقادی را فراهم اورد. بر این اساس هیچ صدایی بە شرط پایبندی بە منطق گفتگو بە حاشیە راندە نخواهد شد و ستون های ڕێکار پذیرای نقطه نظرات متفاوت صاححبنظران و عموم شهروندان خواهد بود.
با ما همراە شوید، همراه خواهید ماند
Загляните и скачайте бесплатные программы для пк у нас фильмы смотреть онлайн на кинопортале или скачать шаблон для dle на лучшем портале
نظرسنجی
کدام دسته از اخبار را بیشتر میپسندید؟